Na ból głowy i migrenę, co stosować? Porady od Terapii Sokami.
Przepisy na soki przeciw migrenie i bólowi głowy.
Niedobór magnezu to podstawowy czynnik wywołujący ból głowy. Gdy masz braki tego minerału, Twoje naczynia krwionośne stają się słabe i nie funkcjonują właściwie. Są też przyczyną nerwowych skurczów. Pozbędziesz się bólu głowy, spożywając produkty obfitujące w magnez.
Soki na ból głowy i migrenę:
1. Sok z ogórków
Ogórki to w 95% woda. To najlepsze rozwiązanie na odwodniony organizm. Równocześnie sprawdzą się na ból głowy.
2. Sok z arbuza
Tak jak arbuzy, ogórki mają w sobie mnóstwo wody i także zwalczają odwodnienie. Dodatkowo są bogate w magnez i potas, które idealnie łagodzą dolegliwości związane z bólem głowy.
3. Sok z ziemniaków
Tak, z ziemniaków również możesz zrobić sok. Najlepiej wyjdzie Ci w wyciskarce wolnoobrotowej Kuvings D9900. Ponadto, to pospolite warzywo świetnie sprawdzi się przy uporczywym bólu głowy. Zapobiegnie również jego nawrotom.
4. Sok z dodatkiem bananów
Analogicznie, jak wymienione wyżej ziemniaki, banany mają w sobie dużo potasu i magnezu. Taka synergia zadziała niwelując ból głowy. Dodawaj je więc do soków a pozbędziesz się kłopotu.
5. Sok z ananasa
Pyszny ananas idealnie zadziała na ból głowy. Dodatkowo jest bogaty w bromelinę, która jest wspaniałym środkiem antyzapalnym.
6. Sok ze szpinakiem
Jedną z przyczyn bólu głowy, jest między innymi zaburzenie równowagi hormonalnej. Szpinak zawiera ryboflawinę, która między innymi unormuje poziomy hormonów. Poczujesz ukojenie w swoich dolegliwościach. Dodawaj szpinak do soków, sałatek, smoothie.
7. Sok z sałatą
Wiesz, że już w średniowieczu sałata była stosowana jako naturalny sposób na uspokojenie? Ponadto efekty jej działania przypominały efekty zażycia opium. Jednak nasze diety się zmieniły i nikt już teraz nie pamięta o tych właściwościach sałaty.
Kiedy więc boli Cię głowa, przygotuj sok z dodatkiem sałaty. Bardzo szybko poczujesz ulgę.
Herbata miętowa na ból głowy i migrenę
W diecie, która złagodzi bóle głowy najważniejsze pozostaje nawodnienie. Dlatego herbata miętowa jest idealna. Dodatkowo mięta zadziała jak substancja rozkurczająca mięśnie, co jest pomocne w pozbyciu się dolegliwości bólowych. Ponadto krążenie szybko ulegnie poprawie a nerwy się rozluźnią.
Możesz również użyć olejku eterycznego z mięty. Sprawdzi się równie dobrze. Wystarczy, że wsmarujesz kilka kropelek w bolące skronie. Ból szybko ustąpi i wrócisz do formy.
Inne produkty na ból głowy i migrenę
- Komosa ryżowa
Jest jednym z produktów, który pomoże na migrenę. Skomponuj posiłek z jej zawartością i pożegnaj migreny. - Migdały
Zawarty w migdałach kwas salicylowy między innymi sprawi, że będę one bardziej skuteczne od aspiryny. Nie sięgaj wyłącznie po apteczne lekarstwa, tylko skorzystaj z potężnych i leczniczych mocy migdałów. - Ryby
Są bogactwem kwasów tłuszczowych omega-3. Najwięcej znajdziesz ich w tuńczyku, łososiu i sardynkach.
Dzięki ich działaniu przeciwzapalnemu, zwalczysz ból głowy. Niech więc Twoja dieta łagodząca bóle głowy i migrenę oraz zapobiegająca ich nawrotom, będzie obfita w potrawy z ryb.
Jak walczyć z migreną?
Zapobiegaj migrenie, ograniczeając wpływ czynników wywołujących napady. Wiesz, że należą do nich? :
- niektóre produkty spożywcze
- alkohol (zwłaszcza czerwone wino)
- bodźce dźwiękowe i świetlne
- stres
- brak snu
- zmiany pogody
Jak sobie radzić, gdy pojawia się ból głowy?
Często ból odbiera nam możliwość normalnego funkcjonowania. Pulsujący, jednostronny ból jest bardzo wyczerpujący, i ciężki do zniesienia.
Łagodnie przebiegające migreny i te o umiarkowanym nasileniu możemy leczyć samodzielnie. Domowe leczenie migreny to sposoby, dzięki którym możemy przerwać napad bólu.
Migrena – jak leczyć bez recepty?
Gdy już czujesz nadchodzący napad lub ból już się pojawił, usuń lub zminimalizuj czynniki, które sa w Twoim wypadku odpowiedzialne za migrenę.
I tak na przykład, jeżeli ból wywołuje hałas, konkretny dźwięk lub światło, połóż się tam, gdzie działanie tych czynników będzie ograniczone.
Zasłoń szczelnie okna, zadbaj o ciszę, połóż się wygodnie, zrób sesję medytacji lub relaksacji.
Podziel się z nami i z innymi, jak Ty radzisz sobie z tym okropnym bólem. Zawsze chętnie widzimy Wasze opinie i porady!